LC ve SC Fiber Patch Kablo Hakkında Daha Fazla Bilgi

- May 18, 2019-

LC ve SC Fiber Patch Kablo Hakkında Daha Fazla Bilgi

Fiber yama kablosu optik bağlantılarda önemli bir rol oynar. Her iki ucunda bir adet fiber optik konektör ile sonlandırılmış bir fiber optik kablodur. Çeşitli fiber patch kablo tipleri arasında, LC-LC patch kablosu ve SC fiber optik kablosu, en sık kullanılan fiber patch kablolarından ikisidir. LC ve SC fiber patch kablosu arasındaki farkın LC konnektöründe ve SC konnektöründe olduğunu anlamak zor değildir. Bu nedenle, LC konektörü ve SC konektörü hakkında bilgi edinmek, LC ve SC fiber yama kablosu hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur.

LC Konektörüne ve SC Konektörüne Genel Bakış

LC konektör, plastik kabuk ve doğru 1.25mm seramik halka ile bir itme ve mandal yapısına sahiptir. Küçük boyutlu ve iyi bir performansa sahip. Abone Konektörü veya Kare Konektörü veya Standart Konektörü için duran, SC konektörü bir çeşit itme ve çekme konnektörüdür. Seramik halka ile doğru hizalama yapabilen bir kilitleme tırnağına sahiptir. Aşağıdaki şekilde LC konektörü ve SC konektörü gösterilmektedir.

LC konektörü vs. SC konektörü

LC Konnektörü ve SC Konnektörü Arasındaki Karşılaştırma

Bu kısım, LC konnektörü ve SC konnektörü arasında üç yönden karşılaştırma yapacak: boyut, teslim ve uygulama.

Boyut: LC konektörü, SC konektörünün yarısı büyüklüğündedir. LC konektörün seramik halkası 1.25 mm, SC konektörün seramik halkası 2.5mm'dir.

Handing: LC bir itme ve çekme konnektörü iken SC bir itme ve çekme konnektörüdür. Bunu yukarıdaki şekilden daha iyi anlayabilirsiniz.

Uygulama: SC konektörün ayak izinin yarısı ile yapılandırılmış, LC konektöre veri iletişimi ve diğer yüksek yoğunluklu yama uygulamalarında büyük popülerlik sağlar. Ek olarak, küçük boyutlu ve mandallı özellik kombinasyonu, LC konektörünü çok popüler yapar ve yoğun kurulum için yaygın olarak kullanılır. SC konektörü düşük maliyet, basitlik ve iyi dayanıklılık sunarken, polarizasyonu sürdürme uygulamaları için ikinci en yaygın konektör olmaya devam etmektedir. SC konektörü, noktadan noktaya ve pasif optik ağlar da dahil olmak üzere veri iletişimi ve telekomünikasyon uygulamaları için idealdir.

Başka bir Fiber Düzeltme Kablosu

LC konektörü ve SC konektörü kendi avantajlarına sahip olduğundan, hem LC patch kablosu hem de SC patch kablosu optik ağ dağıtımında yaygın olarak kullanılır. Ancak, LC konnektörünü ve SC konnektörünü birleştiren bir tür fiber patch kablo var mı? Cevap Evet". Piyasada bir çeşit SC-LC patch kablosu var. Aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi, yüksek kalitede 50 / 125μm OM4 çok modlu fiber patch kablodur. Bu LC'den SC'ye kablo, UPC cilasıyla birlikte PVC (OFNR) geciktirici ceketi içine yerleştirilmiştir. 850 / 1300nm dalga boyunu destekler. Gigabit Ethernet / fiber kanal ağları üzerinden yüksek hızlı, yüksek bant genişliğinde yayınlar için mükemmel bir seçenek.

LC-PC-FC-PC-Fiber-Optic-Patch

Sonuç

Daha yüksek bant genişliğine olan talep arttıkça, fiber yama kablosu ağ dağıtımında yaygın olarak kullanılır. Hem LC yama kablosu hem de SC yama kablosu bu tür bir iletimi sağlamak için tasarlanmıştır ve kendi avantajları vardır. Dahası, LC'den SC'ye fiber yama kablosu da, LC ve SC konektörü ile sonlandırılan cihazlar arasındaki iletimi gerçekleştirmek için kullanılabilir.

Bir çift:MPO / MTP Bağlayıcısı - Yüksek Bağlantı Noktası Yoğunluğu İçin Çok Fiber Bağlayıcı Sonraki:PCF - Camdan Yapılan Başka Bir Büyük Çekirdekli Fiber Optik