MTP / MPO Fiber Yama Kablosuna Genel Bakış

- Apr 30, 2020-

Bir MTP / MPO fiber patch kablosu, bir 0010010 nbsp; ucunda MTP / MPO konektörleri ile kapatılmış, bir optik anahtara, kablolu televizyona (CATV) veya diğer telekomünikasyon ekipmanlarına hızlı ve rahat bir şekilde bağlanabilen bir fiber optik kablodur . Yer tasarrufu ve yenilikçi kablo yönetimi çözümleri gerektiren yüksek yoğunluklu bir ortam için idealdir. MTP / MPO fiber yama kablosu MTP / MPO konektörleri ve bir fiber optik kablodan oluştuğu için, bu makale önce MTP / MPO konektörlerini tanıtacak ve daha sonra yaygın MTP / MPO fiber kablo türlerini tartışacaktır.

MTP / MPO Konnektörleri

MTP ve MPO tam anlamıyla birbirinden farklı olsa da, genellikle birbirlerinin yerine kullanılırlar. CommScope'a (ünlü bir çok uluslu telekomünikasyon şirketi) göre, MPO konektörü IEC-61754-7 tarafından tanımlanan bir çok fiber konektördür ve MTP, US Conec'in (yüksek MPO tarzı konektörün belirli bir markasını tanımlayan yoğunluk optik ara bağlantıları). Başka bir deyişle, MTP ürünü MPO standardına uygundur. Bu nedenle, MTP bağlayıcısı bir MPO bağlayıcısıdır.

Bir çeşit çoklu fiber konektör olarak MTP / MPO konektörü, 12 veya 24 fiberler için (aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi) {{'e kadar ve ötesine iten tek bir konektörde kullanılır. 3}} Gbps veri iletimi. Böylece, veri merkezlerinin ve sürekli genişleyen sunucu kümelerinin daha fazla bant genişliği ve daha fazla alan verimliliği için büyük talebi karşıladı. En iyi bölüm, bu tür bir konnektörün kabaca tek bir simpleks SC konnektörü ile aynı alanı almasıdır. MTP / MPO konektörleri, artan veri iletim hızlarına ve raf yoğunluğuna zemin hazırlıyor.

MTP(MPO) connector for 12 and 24 fibers

Popüler MTP / MPO Fiber Kablolar

En sık kullanılan MTP / MPO fiber kablolar MTP / MPO ana kablolar ve MTP / MPO kablo demetleri.

MTP / MPO devre kabloları, yerinde kurulum süresi ve yerden tasarruf açısından mükemmel avantajlar sağlayan yüksek yoğunluklu uygulamalar için tasarlanmıştır. Trunk kabloları, MTP / MPO modüllerini birbirine bağlayan kalıcı bir bağlantı görevi görür. Teorik olarak, devre kabloları 12, 24, 48 ve 72 fiberlerle kullanılabilir. Uçları, müşterinin 12 - fiber veya 24 - fiber MTP / MPO konektör seçenekleri (aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi) ile sonlandırılır.
MTP(MPO) Trunk Cable

MTP / MPO kablo demeti kabloları, yüksek performans ve hızlı kurulum gerektiren yüksek yoğunluklu uygulamalar için tasarlanmıştır. Kablo demeti kabloları, çok fiber kablolardan tek tek fiberlere veya dubleks konektörlere geçiş sağlar. MTP / MPO kablo demeti kabloları bir uçta MTP / MPO konektörleri ve diğer uçta standart LC / FC / SC / ST / MTRJ konektörleri (genellikle MTP - LC) ile sonlandırılır (aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi). Bu nedenle, çeşitli fiber kablolama gereksinimlerini karşılayabilirler.
MTP(MPO) Harness Cable

Veri merkezlerindeki güvenilir ve hızlı işlemler için tasarlanan MTP / MPO fiber patch kablosu, çoklu fiber bağlantı sisteminin önemli bir parçasıdır. Bu tür fiber yama kablosunun belirgin faydaları daha az yer gereksinimi ve gelişmiş ölçeklenebilirliktir. Ayrıca, önemli yer ve maliyet tasarrufu da sağlar.

Bir çift:COVID 2020-19 Salgın Önleme ve Kontrol Deneyimi Sonraki:EPON VS GPON