Multimedya Modüler Patch Panel: Karıştırın ve Elyaf ile Bakır Eşleştirin

- Aug 03, 2019-

Multimedya Modüler Patch Panel: Elyaf ve Bakır Karıştırın ve Eşleştirin

Bazen biri evdeki ürünlerinde elyafla ilgili herhangi bir şey elde edemez ve nesiller boyu kalan bazı bakır kablolar veya ceketler vardır. Bu gibi durumlarda, insanlar farklı türde en az 2 yama paneli satın almak zorundadır. Kablo yönetimindeki çeşitli ihtiyaçları karşılamak için multimedya modüler patch panel ortaya çıkmıştır. Bu küçük cihaz nasıl yardımcı olur ve çalışır?

Multimedya Modüler Patch Panel Nedir?

Öncelikle ve en önemlisi, modüler bir yama panelinin ne olduğunu bulmalıyız. İlk bakışta 6 port bulabiliriz. Cat6a / 6 / 5e / 5 Ethernet kabloları ve LC / SC / MTP fiber patch kablolar için uygun adaptörleri ve jakları yerleştirmek için kullanılırlar. FOCC modüler patch paneller, sisteminize olağanüstü çok yönlülük ve sağlamlık sunan kolay hareketler, ekler ve değişiklikler için içeri ve dışarı oturan tüm modülleri bakır ve fiber olarak kabul eder.

QQ截图20190803144956QQ截图20190803145042

Neden Multimedya Modüler Patch Paneller Kullanmalıyız?

Çünkü eski, güncel ve yeni ortaya çıkan uygulamaları desteklemenize izin veriyorlar; aşırı derecede tekrarlama veya donanımda değişiklik gerektirmeden kolay bir yükseltme yolu sağlarlar; farklı uygulamalar için tek bir prizi bağlayabilirsiniz; ve gerekirse, standart ve tescilli ekleri de kullanabilirsiniz. İlk alıcı kit, denemeye değer olduğu konusunda geri bildirimler yayınladı. Mevcut FHD 1RU raf montaj muhafazasına ve 1U metal kablo yönetim paneline kolayca uyar.

Multimedya Modüler Patch Panel Nasıl Kullanılır

Yukarıda gösterilen tipte bir multimedya modüler patch panel aldığımızda, panelde çeşitli fiber optik adaptörleri tutmak için özel olarak tasarlanmış en az 6 özel plastik klips (FOCC bunları serbestçe sağlar) hazırlamamız gerekir. Fiber optik adaptörünü klipsin içine yerleştirin, ardından klipsi adaptör paneline oturtun. Bir fiber optik arayüz kolayca kurulur. FOCC tarafından sunulan ekli plastik klipsler, LC OM3 adaptörü, MTP / MPO adaptörü ve LC OS2 adaptörü gibi çeşitli fiber optik adaptörlere uyar. Ek olarak, bakır blendajsız kilit taşı modülleri doğrudan panele monte edilebilir. Modüler patch panel tamamen yüklendiğinde, 1U fiber muhafazasına uygulayabiliriz. Ve bakır ve fiber kabloyu sırasıyla bakır ve fiber adaptörüne takın.

Size daha özgün bir deneyim sunmak için referansınız için kısa bir video hazırladık.

Sonuç

Gerçekten uygun maliyetli bir buluş, sadece kabin alanından tasarruf etmesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda size başka bir patch panel ek masrafını da sağlıyor. Esnek ve modüler tasarıma sahip multimedya modüler panel, raf alanının en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. FOCC FHD raf / duvara montaj fiber muhafazasının önüne hızlıca monte edilebilir. Yatay kablo yöneticimizle birlikte, fiber ve bakır toplanmış bağlantıyı dağıtırken rafınızı temiz ve taze yapar. Makul fiyatlı bir modüler panel veya daha iyi kablo yönetimi sağlayan bir cihaz arıyorsanız, FOCC 6 port boş multimedya paneli iyi bir seçimdir.

Bir çift:Patch Panel'in İşlevi Nedir? Sonraki:Fiber Optik Yama Paneli Hakkında Ne Biliyorsunuz?