Yeni Fiber optik teknoloji 100 kat daha hızlı Internet izin verebilir

- Feb 20, 2019-

Geniş bant fiber-optik optik lifler aracılığıyla ışık hızında bilgi bakliyat ışık, taşımak. Ama yolun ışığı bir ucunda kodlanmış ve diğer etkiler veri hızları işlenebilir.


Doğa iletişimde, yayınlanan bu dünya-ilk nanophotonic aygıt, daha fazla veri kodlar ve çok geleneksel fiber optik daha hızlı 'sapkın' in özel bir form ışık kullanarak işler.


Dr Haoran Ren RMIT'ın Bilim Okulu, kağıt ortak baş yazarı olan yerleşik küçük nanophotonic aygıt bükülmüş ışık süper hızlı, ultra geniş bant iletişim kilidini açmak için gereken eksik anahtarıdır okumak için söyledi.


"Büyük veri artan talepleri ile yetişmek başarısız olarak günümüzde optik iletişim 'kapasite crunch' doğru gidiyoruz," Ren söyledi.


"Biz yapmak başardı doğru ışık ağır bant genişliği artırmak sağlayacak bir şekilde en yüksek kapasitesi, üzerinden veri iletimi olduğunu."


Geçerli state-of--art fiber optik iletişim, Avustralya'nın ulusal geniş bant ağ (NBN içindeki), kullanılan gibi renk spektrumda veri taşıyarak ışık'ın gerçek kapasite yalnızca bir kısmını kullanın.


Yeni geniş bant teknolojileri geliştirme altında salınım kullanın veya şekil, biz göremiyorum ışığı ışık dalgaları yapma Ayrıca bant genişliği ile artan veri kodlamak için kullanın.


Bu son teknoloji optik iletişim, kesme kenarında veri hala kapasitelerini daha da artırmak için bir sarmal içine bükülmüş ışık dalgaları üzerinde taşır. Bu ışık yörünge Açısal momentum veya Avustralyalı bir devlet olarak bilinir.


2016 yılında aynı grup üzerinden RMIT'ın laboratuvar, yapay zeka Nanophotonics (LAIN) bilim dergisi bu bükülmüş ışık üstünde bir nanophotonic küçük parça içeren küçük bir aralık kodunu çözmek yönetilen nasıl açıklayan bir yıkıcı araştırma makalesi yayınlandı. Ama bir geniş aralığı, OAM optik iletişiminde ışık algılamak için teknoloji şimdiye kadar hala değil uygun,.


"Bizim minyatür OAM nano elektronik Dedektör farklı OAM ışık durumları sürekli bir sırada ayırmak ve bükülmüş ışık tarafından taşınan bilgi şifresini çözmek için tasarlanmıştır," Ren söyledi.


"Bunu daha önce yapmak için bir makine tamamen telekomünikasyon için pratik bir tablonun boyutunu gerektirir. Bir milimetre bir kısmını ölçme ultrathin topolojik nanosheets kullanarak, bizim buluş bu işi iyi yapar ve fiber optik bir ucunda uyuyor."


Araştırma İnovasyon ve Girişimcilik at RMIT, Profesör Min Gu, cihazda kullanılan malzemelerin çoğu teknoloji, silikon bazlı malzeme kullanımıyla uyumlu yapım o basit için büyütmek söyledi Müdürü ve Yardımcısı Rektör ilişkilendirmek atılması Sanayi uygulamaları.


"'Bu 'bükülmüş ışık tarafından taşınan bilgileri görebilir' ve elektronik tarafından anlaşılması için şifresini çözmek bir göz' bizim OAM nano elektronik Dedektör gibidir. Bu teknoloji yüksek performans, düşük maliyetli ve küçük boyutu için en yakın üretme geniş bant optik iletişimin uygun bir uygulama yapar,"dedi.


"Bu mevcut fiber teknolojisi ölçeğini uyuyor ve bant genişliği veya potansiyel olarak bu fiber sonraki birkaç yıl içinde 100'den fazla kez tarafından işleme hızını artırmak için uygulanabilir. Bu kolay ölçeklenebilirlik ve telekomünikasyon üzerinde olacak büyük etkisi var. ne kadar heyecan verici"

Gu detektör ışık, büküm üzerinden gönderilen Kuantum bilgi almak için de kullanılabilir kesme kenarı kuantum iletişim ve araştırma bilgi işlem kuantum bir dizi uygulamalar olabilir anlamına gelir dedi.


"Bizim nano elektronik cihaz bükülmüş ışık tam potansiyelini geleceği görme duyusuyla ilgili ve kuantum iletişim için kaldıran," Gu söyledi.

Bir çift:Cat6 Vs Cat7 Vs Cat8: Farkı Nedir? Sonraki:Sentetik Veri Kümeleri Gizliliğin Korunmasına Yardımcı Olabilir