Yeni Nesil SG Fiber Optik Konnektör FTTX Hızlı Konnektör VF-45

- Jan 04, 2021-

Yeni nesil SG optik fiber konektörü
Optik fiber konektör genellikle ST, sc, FC eklem modudur. Kullanımı çok uygun değildir, her bir ortak veya atlama hattı optik füzyon gibi ağır, karmaşık makine ekipmanları kullanmak gerekir yapmak ve daha fazla insan gücü ve zaman gerekir.

Bilgisayar ve ağ gereksinimlerinin hızla gelişmesiyle, bakır ağın yaygın kullanımı gelecekte verilerin hızını, ses, VoD ve diğer multimedya veri iletim ihtiyaçlarını karşılamış olamaz. Bant genişliği, iletim hızı, gerçek zamanlı, gizlilik, iletim mesafesi, vb avantajları optik ağlarda, ağımız ışık yönünde doğru olmalıdır.

Şimdi sloganı ortaya koymak "eve fiber, köye fiber". Bu gelecekteki optik fiber için kötü işaret ana iletim ortamının fiziksel yapısı ağırlıklı olarak ağ olarak kullanılacaktır. Bu temel birimleri olarak gbps ulaşmak ana ağ hızı olacak, benzeri görülmemiş bir yüksek hızlı bilgi kanalı ulaştı. Mevcut fikirlere göre, insanlar ve gövde satır 5, 6, 7 sınıf kendi evine iletim kanalı rehberlik etmek. Kendinizi evinizde olun bilgi otobanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ama örtülü bir iletim darboğaz olduğunu: ana kablo, ve bükülmüş çifti ile şube, fiziksel yapı üzerinde iki iletim ortamı farklılıkları bu karar birbirleriyle eşleşmiyor, hem hızlı gelişme döneminde, şimdi teknoloji gibi örtülü darboğaz gelecekteki ağ yeniden yapılanma ve sorun ve gereksiz ekonomik yükün bir sürü genişlemeyol açacaktır. Bu tür darboğazlar, şu anda optik ağ kullanıcıları veya çok az kullanarak rağmen, bu mevcut optik ağların bazı dezavantajları kaynaklanmaktadır. Ana dezavantajı şudur:
(1) fiyat yüksek
(2) sonlandırma süreci kompleksi.

Optik fiber konektörü genellikle sT, sc, FC eklem modudur. Kullanımı çok uygun değildir, her bir ortak veya atlama hattı optik füzyon gibi ağır, karmaşık makine ekipmanları kullanmak gerekir yapmak ve daha fazla insan gücü ve zaman gerekir. Sıradan PC ailesine sıradan bükülmüş çifti gibi lif çok karmaşık hale olun. Orta ve optik fiber daha hassas, bir indirim normal bükülmüş çifti gibi keyfi kavisli olamaz. Optik fiber break o bir kez kullanmak mümkün olmayacaktır. Yani mevcut optik fiber ve arayüzü karmaşık inşaat ailesi için uygun değildir. ABD'de 3 milyon mühendis ve bilim adamı, artık daha iyi ağda etkisi fiber bakır dezavantajlı faktörleryerini alamaz çözüldü. Diğer insanlar heyecan verici teknoloji optik fiber konektörler 3 m şirketin yenilik. Onlar uzay teknolojisi, bir fiber optik konektörler, sıradan 8 çekirdekli RJ ile bükülmüş çifti kablo ortak görünüm icat - 45 benzer özel fiber VF - optik fiber ile 45 konektör Bağlantısı optik fiber ile beş hat ve line presleme kelepçe bağlantısı gibi 8 çekirdekli RJ 45 alt kullanarak - uygun olarak, bir basınç kalıplama ile özel bir çizgi presleme tezgah kullanın. O masaüstüne optik fiber için büyük kolaylık sağlar. VF 1998-45 çekirdek olarak, endüstriyel bir ittifak kurmuştur, VF - 45 optik fiber bir endüstri standardı haline gelmiştir, masaüstü. Optik fiber endüstrisi liderleri, büyük şirketler ile ittifakın önemli üyeleri. Esas olarak şunlardır: 3 m, corning,Siemens,EATM中 Gemflex,Racore, vb. VF - 45 bir ağ sistemi oluşturmak için çekirdek olarak masaüstüne kullanıcı Optik fiber ağ çözümü için en değerli olarak kabul edilmiştir (ve bu ağ geliştirme trendi)VF - 45 ana özellikleri şunlardır:OVF - 45 eklemler çift çekirdekişleme, yani, bir ortak iki optik lifler ile başa çıkabilirim, yoğunluğu küçük , ile "ayrıca ortak maliyet büyük ölçüde azaltılmış olun (genel ST, tek bir fiber ile SC konektörler) bir eklem, eklem ve soket doğrudan insert modu ile bağlı, 45 eklem ve RJ bağlantı yolu - tam olarak aynı, çok uygun. (2) bu fiber kesit bir çift doğrudan birbirleriyle temas yapılır, dış dünya değil, ışık iletim sinyalleri sorunsuz olabilir yapabilirsiniz. Birkaç anahtar teknikler vardır:1) optik fiber ışık modülü kalbin sonlandırılması için mikro yuvası bir üçgen boyunca, fiziksel teknoloji üçgen sadece bir daire belirlemek dayanmaktadır, lif yuvasında kararlı olduğundan emin olun. Optik fiber kesit bağlantısı bir yansıtıcılık vardır, kapsamlı araştırma ve test mühendisi aracılığıyla, en iyi açı eğik oktav almak için, eğik oktav bağlantı açısı optik fiber, yansıma minimaldir.


Bir çift:Optik Fiber Parlatma Filmi Sonraki:2020 Optik Fiber ve Kablo Endüstrisinin Durum ve Beklenti Analizi