FOCC'dan Binalar İçin Optik Fiber Bileşenleri

- Dec 02, 2019-

FOCC'dan Binalar İçin Optik Fiber Bileşenleri

Bina kablolaması ve bina dışı kablo tesisatı giriş tesisinde veya iki ekipmanın bağlı olduğu ekipman odası arasında bulunacaktır. Bina fiber optik bileşenlerinin seçimi, iletişim ekipmanlarının seçimi, kablo tesisinin fiziksel olarak yönlendirilmesi ve bina kodları ve düzenlemeleri gibi çeşitli faktörlerden etkilenir. Tasarım bir şirket ağı (LAN) ise, tasarımın, bilgisayar odalarını kablo dolabalarına bağlayan bir fiber optik omurga içermesi muhtemeldir. Kablo dolabı, fiber omurgayı fiber kabloya bağlı masaüstü bilgisayarlar için UTP bakıra ve bakır veya fiberleri kablosuz erişim noktalarına dönüştüren ev anahtarları. Bazı masaüstleri, özellikle departmanları yönetirken veya tasarlarken, daha yüksek bant genişliği için masaüstüne fiber gerektirebilir. Bazı güvenlik sistemleri (alarmlar, erişim sistemleri veya CCTV kameralar) ve bina yönetim sistemleri için ekstra fiber kablolar gerekebilir.

OSP'nin tasarımında, fiber optik kablo seçimini göz önünde bulundurmalıyız. Yapı ağlarının çoğu çok modlu fiber kablolar kullanır, günümüzde birçok kullanıcı gelecekteki genişleme için tek modlu fiber kablolarla hibrit kablolar kurar. Neredeyse yirmi yıldır kullanılan 62.5 / 125 mikron fiber (OM1 fiber optik kablo), çok sayıda bant genişliği / mesafe sağladığı için 50/125 lazerle optimize edilmiş fiber ( OM3 veya OM4 Fiber Optik Kablo) tarafından daha da kötüleşti. avantajlar. Fiber kabloların tesis içindeki uygulamaları, dağıtım veya koparma fiber kablolarıdır. Fiber kabloların arasında bir sorun olabilir, çünkü omurga kabloları şimdi birçok fiber kablo, gelecekteki genişleme ve yedek parça kullanır, dağıtım kabloları yapmak için popüler bir seçimdir. Aşağıdaki resim OM4 modlu fiber kablo. Folloing resim OM4 modlu iç kablo olarak gösteriliyor, daha fazla bilgi Ürün detayları sayfasında olacaktır.

competitive-price-OM4-indoor12-core-fiber-opticcompetitive-price-OM4-indoor12-core-fiber-optic1

Tüm İç Mekan Kablolarında, fiber kablo NEC, CEC veya diğer bina kodlarına göre yangın geciktirici olarak değerlendirilmelidir. NEC teriminde, iç mekan kabloları, tavanların üzerindeki havadan yayılan alanlarda kablo olmadıkça OFNR olarak derecelendirilir ve OFNR (plenum) için gerekli değildir.

Fiber optik konektörlerin seçimi değişkendir. ST ve SC konektörleri, küçük LC konektörünün başarısına yenik düşmektedir. Çoğu hızlı (giagbit ve üstü dahil) ekipmanın LC konektörü kullanması nedeniyle, bunları desteklemek için yalnızca bir konektör kullanan fiber kablo fabrikaları kullanılır. Yapı fiber optik kablolarının, kırılmayı önlemek için yalnızca bakır kablodan geçmesi gerekir. Bazı uygulamaların, çekme kuvvetini sınırlandırmak veya fiber optik kablo yağlayıcıları kullanmak için intermadiat çekme sağlamak için, kabloların mümkün olduğunca kıvrılmasını azaltmaya özen göstermesi gereken kablo kanalı içine fiber optik kablolar takması gerekebilir.

Gerekli montaj bileşenlerinin seçilmesi için fiber optik kablo konektörüne ihtiyacı olacaktır. Binalar genellikle noktadan noktaya ve ekli değildir. Mümkünse, lifler üzerindeki baskıyı en aza indirmek için yama panellerinde veya duvara monteli kutularda büyük yarıçaplara yer açın. Hamleler, ekler ve değişiklikler için girmesi kolay, ancak izinsiz girişleri önlemek için kilitlenebilen sabit ürünleri seçin. Tesis uygulamalarında önceden sonlandırılmış bir sistem dikkate değer. Bunlar multifiber konektörlerde sonlandırılmış omurga kabloları ve önceden hazırlanmış patch panel modüllerini kullanır. Tesis yerleşimi uygun şekilde tasarlanırsa, kablo fabrikası uygun şekilde tasarlanırsa, kablo üreticisi sizinle saha dışı sonlandırma gerektiren bir "tak ve çalıştır" sistemi oluşturmak için sizinle birlikte çalışabilir ve maliyet alan sonlandırılmış bir sistem için çok rekabetçi olabilir.

FOCC, geniş bir optik iletişim ürünleri portföyü tasarlar ve üretir ve satar; fiber optik kablolar, optik alıcı-vericiler ve modüller ve diğer Fiber Optik Kablo Ürünleri gibi kablo yönetimindeki tüm fiber bileşenleri içerir. Ayrıca, FOCC, bu yıllarda müşterilerin destekleri için teşekkür eder, daha önce fiyatının% 30'unun tanıtım faaliyetlerinde bulunmaktadır. FOCC, www.focc-fiber.com adresinde yüksek maliyet performansına ve daha fazla bilgiye sahiptir


Bir çift:Ethernet Kablosu Nasıl Seçilir Sonraki:Evde Fiber Nedir?