PLC Ayırıcı Seçim Kılavuzu

- Apr 27, 2019-

PLC Ayırıcı Seçim Kılavuzu


PLC ayırıcı GPON, EPON ve BPON gibi teknolojilerin uygulamalarında önemli bir rol oynayan basit bir pasif bileşendir. Birçok abone tarafından paylaşılacak tek bir ağ arayüzünü destekleyebilen bir fiber optik sinyal telinin bir dizi optik sinyal teline eşit olarak bölünmesine izin verir. Seçim yaparken, bölünmüş oranlar her zaman dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte, ağ kablolama ortamı giderek daha karmaşık hale geldiğinde, farklı paket form faktörlerine sahip çeşitli PLC ayırıcılar icat edilmektedir. Şimdi bunun paket form faktörü de dikkate alınması gereken kilit bir faktördür. Bu gönderi, seçiminiz sırasında referansınız için en sık kullanılan PLC ayırıcıları farklı paket form faktörlerinde tanıtacaktır.

Çıplak Fiber PLC Dağıtıcı

Çıplak fiber PLC ayırıcı FTTx projelerinde yaygın olarak kullanılır. Tüm uçlarında çıplak lif bırakır. Böylece, uygulamalara göre serbestçe ağ mühendisi tarafından eklenebilirler. Bu arada, kablolama sırasında en az alana ihtiyaç duyar. FTTH sinyal dağılımı sağlamak için kolayca fiber optik bağlantı kapağına monte edilebilirler.

bloksuz çıplak fiber PLC ayırıcı

Bloksuz PLC Ayırıcı

Bir bloksuz PLC ayırıcı , çıplak bir fiber ayırıcıya benziyor. Başlıca farklar, bloksuz olanın genellikle fiber optik konektörlerle sonlandırılması ve kompakt bir paslanmaz boru paketi kullanmasıdır. Ayrıca, birçok çıplak fiber PLC ayırıcısının, ayrık çip için paslanmaz boru paketi kullanması da yaygındır.

Fanout PLC Dağıtıcı

Fanout PLC ayırıcı, genellikle PLC ayrık çipinin arkasındaki fanout kitiyle sonlandırılan bir şerit fiber uzunluğuyla eklenen 0.9mm tampon lifi kullanır. Ayırma oranları da çeşitli tiplerde gelir. Aşağıdaki resimde SC / APC konektörleriyle sonlandırılan 1: 8 fanout versiyonu gösterilmektedir.

Fanout PLC ayırıcı

ABS PLC Dağıtıcı

ABS PLC ayırıcı , ayırıcı çipini tutmak için ABS plastik kutu kullanır. Gelen fiberler ve dağıtım fiberleri, bu ABS kutusunun aynı plakasına yerleştirilir ve bu da daha kolay ve esnek kablolama sağlar. Güvenilir koruma sağlamanın dışında, çeşitli kutulara veya muhafazalara da takılabilir. Standart 19 inçlik bir raf ünitesine monte etmek çok yaygındır.

ABS PLC ayırıcı

LGX Kutu PLC Dağıtıcı

LGX Box PLC ayırıcı , MTP LGX kasetine benziyor. Tüm ayırıcıyı metal bir kutu içinde barındırır ve hem gelen hem de dağıtım lifleri için ön panelinde fiber optik adaptörleri bırakır. LGX ayırıcı tek başına kullanılabilir veya daha iyi kablolama için standart raf ünitesine veya fiber muhafazalara monte edilebilir.

LGX PLC ayırıcı

Mini Eklenti PLC Ayırıcı

Mini plug-in PLC ayırıcı artık FTTx projesinde, özellikle FTTx ağlarının son kullanıcılarının yakınındaki dağıtım noktalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. FTT projelerinin konuşlandırılmasının uyarılmasına yardımcı olan hızlı kurulum ve düşük alan gereksinimi sağlar. Giriş ve çıkış için kullanılan elyaf pigtailleri doğrudan bu pasif bileşen ile kolayca bağlanabilir.

mini eklenti PLC ayırıcı

Tepsi Tipi PLC Ayırıcı

Tepsi tipi PLC ayırıcı ayrıca daha iyi kablo yönetimi için yerden tasarruf sağlayan bir paket form faktörü kullanır. Bununla birlikte, kompakt kablo yönetimi ve sinyal dağıtımı için ODF'ye yerleştirilebilecek 19 inçlik uluslararası bir tasarım kullanıyor. Bu tasarımla, tepsi tipi ayırıcıdaki bağlantı noktaları açıkça işaretlenmiştir, bu da yanlış bağlantılardan kaynaklanan arızaları azaltabilir.

tepsi tipi PLC ayırıcı

Raf Tipi PLC ayırıcı

Raf tipi PLC ayırıcı , veri merkezleri veya sunucu odası için yüksek kablo yoğunluğu ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Veri merkezi veya sunucu raflarına sıkıca monte edilebilir. Yüksek yoğunluklu kablolama ortamı için ideal bir çözümdür. FS.COM, 1U 19 inç rafa 64'e kadar PLC ayırma bağlantı noktası sağlayabilir. Aşağıdaki resimde, FS.COM'da sağlanan 1: 8 raf montajına ait detaylar gösterilmektedir.

raf tipi PLC ayırıcı

FOCC PLC Splitter Çözümü

PLC ayırıcı, tek bir ağ arayüzünün iki veya daha fazla kullanıcı tarafından paylaşılmasını sağlayan uygun maliyetli bir pasif optik bileşendir. Bunun için doğru paket form faktörünü seçmek, hem ağ dağıtımı hem de bakımı sırasında çok yardımcı olabilir. Yukarıda belirtilen farklı paket form faktörlerindeki ayırıcıların tümü FOCC'de sağlanmıştır. Kişiye özel olanlar da FOCC'de mevcuttur. Lütfen ilgileniyorsanız daha fazla ayrıntı için focc@fiberfocc.com adresine başvurun.


Bir çift:Fiber Optik Yükselteçlerin Teknolojisi Sonraki:Optik Haberleşme ve İnternet Teknolojisini Tanıtmak