PoE Uygulaması

- May 27, 2019-

PoE Uygulaması

İletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, piyasada farklı iletişim ürünleri mevcuttur. Bunlar arasında, IP telefon, kablosuz erişim noktası ve IP kamera gibi ev ağı dağıtımında popüler olan bazı ürünler var. Son zamanlarda, PoE teknolojisi ev ağı uygulaması için önerilmektedir. Tek bir Ethernet kablosu kullanarak bir ağ boyunca aynı anda veri ve düşük voltaj gücü iletmek için bir IEEE standardıdır. Bu makale PoE'nin uygulanmasını tanıtacaktır.

PoE Cihazları

PoE uygulamasına gelmeden önce, PoE cihazlarına ilk önce bir göz atalım.

PoE Anahtarı

PoE anahtarı, Power over Ethernet enjeksiyonuna yerleşik bir ağ anahtarıdır. Ağınıza PoE eklemek kolaydır. Diğer ağ cihazlarını PoE anahtarına normal şekilde bağlamanız yeterlidir; anahtar POE uyumlu olup olmadığını algılar ve gücü otomatik olarak etkinleştirir. PoE anahtarları, düşük maliyetli yönetilmeyen kenar anahtarlarından birkaç portlu tüm uygulamalara ve karmaşık yönetimli rafa monte ünitelere kadar tüm uygulamalara uyacak şekilde kullanılabilir.

PoE Enjektörü ve PoE Ayırıcı

POE olmayan normal ağ bağlantılarına PoE yeteneği eklemek için bir PoE enjektörü kullanılır. Mevcut LAN kurulumlarını PoE'ye yükseltmek için kullanılabilir ve daha az PoE portunun gerekli olduğu çok yönlü bir çözüm sunar. Bir PoE ayırıcı ayrıca bir aygıta güç sağlar ve POE hazır olmayan erişim noktaları ve yakındaki AC çıkışlarının bulunmadığı gibi erişim noktaları gibi cihazları dağıtmak için kullanışlıdır. PoE enjektörü ve PoE ayırıcı arasındaki temel fark, PoE ayırıcının gücü veriden cihazın kullanabileceği ayrı bir girişe ayırması ve çıkış için iki kablo olacağıdır: biri veri için diğeri güç için. İşte tipik PoE Enjektör ve PoE Ayırıcı uygulamalarını gösteren bir rakam.

Tipik PoE Enjektör ve PoE Ayırıcı Uygulamaları

Şekilde görüyoruz ki, her bir ağ bağlantısını PoE'ye yükseltmek, PoE enjektöründen geçirmek kadar basit ve PoE anahtarında olduğu gibi, güç enjeksiyonunun kontrol edildiğini ve otomatik olduğunu otomatik olarak görüyoruz. PoE ayırıcı kullanarak motorlu cihazları PoE'ye yükseltmek de mümkündür.

Neden PoE Cihazları Kullanmalıyım?

PoE olmadan, bir ağ kablosunu dağıtmak istediğiniz alana bir güç kablosu çalıştırmak veya mevcut elektrik prizlerinin bulunduğu yere göre ağ aygıtları dağıtmak arasında bir seçim yapmanız gerekir. PoE daha fazla esneklik sağlar ve ağ cihazlarını dağıtırken asla ödün vermek zorunda kalmamanızı sağlar. AP'lerin, IP kameraların, IP telefonların ve diğer PoE özellikli cihazların erişilmesi zor, dış mekan ve uzak alanlara kurulum işlemini önemli ölçüde kolaylaştırır.

Sonuç

PoE teknolojisi ile PoE anahtarı özellikle ağ cihazlarına güç sağlamak için tasarlanmıştır. Yönetilen ve yönetilmeyen PoE anahtarı piyasada bulunur ve bu sayede elektrik gücünü ve verilerini tek bir ağ kablosuyla iletebilirsiniz. Bu, ağınızı elektrik prizlerine erişilemeyen alanlara genişletmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. FOCC, 8 port PoE / PoE + yönetilen anahtar, 24 port PoE / PoE + yönetilen anahtar ve 48 port PoE + yönetilen anahtar gibi ağ dağıtımı için kaliteli PoE / PoE + anahtarı sağlar.

Bir çift:Ethernet Nedir? Sonraki:MassLink 1728-Prysmian Yüksek Fiber Sayılı Kablo