Optik Haberleşme ve İnternet Teknolojisini Tanıtmak

- Apr 29, 2019-

Optik Haberleşme ve İnternet Teknolojisini Tanıtmak


Terabit optik devre paketi entegre anahtarlama sistemi teknolojisi
Gelecekte hizmetteki kablo kablosuz trafik artışlarına uyum sağlamak için yüksek kapasiteli, yüksek kaliteli, düşük maliyetli ve etkin talebi karşılamak için yeni değişim sistemi ve entegre optik devre paketi katmanları sağlanacaktır.
Bağlantı yönelimli bir paket taşıma teknolojisi paket veri iletiminin performansını arttırmanın etkili bir yolu olarak kabul edilir. Ağ sağlayıcısının depolama ve trafik gelir artışının üstesinden gelmek için işletme giderlerini sermaye harcaması yönünde yönlendirebilir ve işletme maliyetlerini en aza indirgemek gerekir. Ve birleştirilmiş kontrol mekanizması, hizmet özelliklerine göre ağ kaynağı tahsisine, esnek dalga boyu devresine ve paket katmanına uygulanır. Sistemin kilit teknolojileri aşağıdaki gibidir.
Terabit Optik Devre Paket Entegre Anahtarlama Sistemi Teknolojisi
* Bağlantıya Yönelik Paket Taşıması
* Optik Devre Paket Entegre Anahtarı
* Optik Devre Paket Katmanı Entegre Kontrol / Yönetim
100G'nin ötesinde Optik İletim Teknolojisi
* Uzun erişimli OTN Alıcı-Verici

* Kısa erişimli Ethernet Alıcı-Vericisi

Terabit optik devre paketi entegre anahtarlama sistemi teknolojisi
Bulut Hizmeti için Akıllı IDC Ağ Kontrol Teknolojisi
IDC ağlarının hızlı yayılması ve bulut hizmetlerinin değişmesi ve bileşenlerin teknolojik gelişimi ile birlikte, IDC ağları değişiklikleri takip etmeyi talep ediyor.
Bulut için optimize edilmiş : Sunucunun sanallaştırma oranı 10: 1-100: 1'e yükseliyor ve depolama sanallaştırması da yakın zamanda mümkün. Bu yüzden IDC, bulut için optimize edilmiş sanallaştırmayı sanallaştırılmış bulut kaynaklarını birbirine bağlayan ağ tarafında gerektiriyor.
Düzleştirilmiş : Ağaç şeklinde çok katmanlı hiyerarşik mimarinin L2 IDC ağlarının bağlantı kaynaklarını kullanma oranını artırmak için sanallaştırılmış sunucudan sunucuya iletişimlerin gecikme gecikmesini% 70'e kadar düşürmek için ağ kontrolü ihtiyacı var. STP.
Otomatik Yönetilen : Bulutta kesintisiz hizmet sağlamak için IDC ile create / delete / VM migrasyon arasında ağ ve bulut kaynaklarının entegre yönetimi talep ediliyor.

Bu nedenle, araştırmamız, Bulut En İyileştirilmiş Sanal Ağ Kontrolü teknolojisi, Düzleştirilmiş IDC Ağ Kontrol Teknolojisi ve Otomatik Yönetilen IDC ağının 3 IDC ağ kontrol teknolojisiyle IDC ağının güncel sorunlarını çözmek için Akıllı IDC fiber optik çözümü geliştirmeyi hedefliyor kontrol teknolojisi

Yüksek hızlı optik iletim teknolojisi
Optik iletim teknolojisindeki hızlı ilerleme, giderek artan iletim trafiğini desteklemektedir. Özellikle, WDM teknolojisi, geçen yüzyılın sonunda, ana rol oynadı. Ancak, yeni teknolojinin katlanarak veri trafiğini kullanması gerekir. Bir çözüm 100 Gb / s iletimdir. IEEE, 40G / 100G Ethernet standardını duyurdu ve ITU-T, DWDM omurga ağındaki 100G sinyallerini barındırmak için ONT standardını tamamladı. Son zamanlarda, 100 GB / sn iletim teknolojisi, mevcut 10 GB / sn ve 40 GB / sn'ye ek olarak ticari dağıtım haline geldi. Zaten 100G veya 400G'nin ötesindeki teknolojiler tartışılmaya başlandı. Uzun vadeli bir bakış açısıyla, yıkıcı

teknoloji, SDM (alan bölmeli çoğullama) teknolojisi trafiği ekonomik ve enerji açısından verimli bir şekilde kullanmak için ciddi şekilde araştırılıyor.

Yeni Nesil WDM-PON Teknolojisi
WDM-PON, optik-kablosuz birleştirilmiş yeni nesil çoklu uygulama hizmetini en yüksek kalitede sunan geniş bantlı erişim sağlayan umut verici bir teknolojidir.
WDM-PON'un birçok avantajı vardır :
* Her biri maksimum 10 Gb / s'ye kadar bir iletim bant genişliği taşıyan tek bir fiberde çoklu dalga boyunun kullanılması; Bu nedenle, WDM-PON optik erişim altyapısını azaltabilir;
* Uzun erişimli uygulamalar için uygundur ve OPEX azaltımı sağlamak mümkündür;
* Eski TDM-PON (EPON sistemi ve GPON) sistemleriyle birlikte var olma sağlayın ve yükseltilebilirlik arttıkça ödeme yapın;
* Protokol şeffaflığı olarak adlandırılan benzersiz avantajlar; bu, bant genişliğinin artırılmasında ölçeklenebilirliğin yanı sıra, bant genişliği bolluğuna dayanan hizmet kalitesini garanti etmenin yanı sıra, özel bir iletim protokolü ve fiziksel katman güvenliği gerektirmediği anlamına gelir.


Bir çift:PLC Ayırıcı Seçim Kılavuzu Sonraki:Önceden Sonlandırılmış Kablolama Sistemi Özünde Nedir?