Dış Mekan Fiber Optik Kablo Çeşitleri

- May 18, 2019-

Dış mekan fiber optik kablo çeşitleri

İç mekan fiber optik kabloya aşina olabiliriz, çünkü bu, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Ancak dış mekan fiber optik kablolar için, Ultraviyole, belirli ortamlar vb. Gibi göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Farklı ortamlar için farklı dış mekan fiber optik kabloları eşleşir. Peki onlar ne? Ve nasıl uygulanır? Bu makalede, aşağıdaki dört tip dış mekan fiber optik kablosunun tanıtılması üzerinde durulacak, hem tek modlu fiber dış mekan kabloları hem de çok modlu fiber dış mekan kabloları tamamen kaplanacaktır.

Anten dış kablo

Anten dış kablo, gevşek tüplü kablolardan daha kolay kurulabilir ve daha hızlı sonlandırılacak şekilde tasarlanmış bir tür fiber optik kablodur. 900 µm'lik sıkı tamponlu kablolar (bir tür anten dış kablo), kanal ve havadan montaj noktaları için özellikle uygun olan UL yükseltici ve plenum dereceli fiber optik patch kablodur. Bina girişinde geçiş noktası gerekli değildir.

Anten dış kablo

Bu tür bir fiber optik yama kablosunun yapısı, suda şişebilen aramid kuvvetli elemanlarla çevrili renk kodlu tamponlu elyaflardan ve genel olarak UV dirençli, alev geciktirici siyah bir kılıfın altındaki bir ripcorddan oluşur. Altı veya 12 fiberden oluşan demetler, 24'ten büyük fiber sayısına sahip kablolar için kullanılır. Suda şişen bir bant bariyeri, boşlukları eksenel nem geçişlerinden korumak için ek su blokajı sağlar. Kablo sayısı 6 ila 48 arasında değişen fiber sayılarıyla mevcuttur. Dağıtım kabloları, 62.5 / 125 µm ve 50/125 µm çok modlu dış kablo kabloları ve geliştirilmiş tekli dış kablolardan oluşan bir seçenek içerir.

Kuru su engelleyen dış mekan kabloları

Kuru su engelleme teknolojisi ile sömürülen kuru su engelleyen dış mekan kabloları, zorlu dış mekan koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tür bir fiber optik kablo binalarda, dış mekan kurulumlarında veya geçici anten ve kanal uygulamalarında ve yükseltici veya plenum dereceli kablo gerektiren giriş tesislerinde kullanım için uygundur. Tamamen dielektrik yapı topraklama veya yapıştırma gerektirmezken, zırhlı kablo yapısı iç kanal veya boru ihtiyacını ortadan kaldıran birbirine kenetlenmiş alüminyum zırh içerir. RoHS uyumlu kablo, tekli modda (OS1 ve önerilen OS2 standartlarını karşılar) ve çoklu modda (OM1, OM2 ve 10 Gbits / sn lazerle optimize edilmiş OM3) tiplerinde ve 144'e kadar fiberde bulunur. Bu tür fiber optik patch kablosu zorlu koşullar altında en uygun seçimdir.

Plenum dış mekan kabloları

Plenum dış mekan kabloları aleve dayanıklıdır ve anten, kanal, yükseltici ve plenum tesisatları için uygundur. Binaya özel bir harici kablodan girerken geçiş bağlantısı gerekmez. Şirketin LAN çözümlerinin bir parçası olan bu kablolar, kurulum sırasında basitleştirilmiş tanımlama için 250 µm renk kodlu fiberlere sahiptir. Gevşek boru tasarımı mekanik ve çevreye dayanıklılık sağlar ve kablonun tamamen dielektrik yapısı topraklama veya bağlama gerektirmez. Bu tür fiber optik kablolar, 12 ila 60 fiber ve 62,5 ve 50 µm (lazerle optimize edilmiş olanlar dahil) ve tekli fiber dış mekan versiyonlarında, esnek, aleve dayanıklı, UV ışınlarına karşı dayanıklı bir kılıfla birlikte sunulmaktadır.

Plenum telli kablo

Fabrika için açık kablo

Kabloyu sağlam, ip benzeri bir ünite olarak hareket edecek şekilde tüm elyafları birbirine sıkıca bağlayan, sızdırmaz şekilde sıkıştırılmış (çekirdek kilitli) özel bir dış ceket içeren bu sıkı tamponlu kablolar endüstriyel uygulamalar için uygundur. Bu tür bir fiber optik patch kablo, binlerce devir esnek direnç, 2200 N / cm ezilme direnci, 1.000 darbeye dayanma kabiliyeti ve bir tonu aşan çekme yükü derecesi ile tasarlanmıştır. Ayrıca, yakıcı ve uçucu kimyasallara, aşırı neme ve mantarlara, UV ışınlarına ve -55 124 ila 124 ℃ arasında değişen çalışma sıcaklıklarına dayanacak şekilde üretilmiştir. Fabrika ortamı için mükemmel seçeneklerdir.

Bir çift:PON Arıza Senaryoları ve Sorun Giderme Temelleri Sonraki:UTP Vs STP Kabloları: Aralarındaki Fark Nedir?