ULA Marine Fibre, 100 Gb / s Sinyal Zayıflatmasının Yeniden Kazanılmasını Sağladı

- Jun 05, 2019-

ULA Marine Fibre, 100 Gb / s Sinyal Zayıflatmasının Yeniden Kazanılmasını Sağladı

FOCC news, OFS, yenilikçi fiber optik ağ ürünleri tasarımcısı, üreticisi ve tedarikçisi olan OFS, kısa bir süre önce 12.000 km'ye kadar iletim mesafesinin 100 Gb / sn tutarlı iletimi için özel olarak tasarlanmış yeni bir tek modlu fiber olan TeraWave ™ ULA deniz optik fiberini tanıttı denizaltı sistemleri. TeraWave ULA fiber, deniz üzerinde daha yüksek iletim hızı ile daha fazla dalga boyuna izin verir.

TeraWave ULA, maksimum etkin alan ve mükemmel kablolama performansının benzersiz bir birleşimi olan deniz optik fiber teknolojisinin büyük bir atılımıdır, ancak aynı zamanda 100 Gb / sn güvenilir uyumlu transokeanik iletim mesafesinin sinyal zayıflamasını büyük ölçüde azaltabilir. Optik fiberin etkili alanı (153 kare mikron) doğrusal olmayanları azaltır, böylece sinyal kaybını arttırırken (1550nm altında 0.176 dB / km) yayılmalara daha yüksek sinyal gücü gönderir.

Kısa mesafeli iletim için, bu tür bir elyaf, spektral verimliliği arttırırken, doğrusal olmayan bir performansı daha da sağlayabilir.

OFS TeraWave ULA elyaf üretmek için özel teknoloji kullanır, düşük su tepe noktası (LWP) performansı ve düşük polarizasyon modu dağılımı (PMD) sağlar.

Bu yeni fiber, gelişmiş modülasyon formatlarının ve tutarlı algılama uzaklığı ağı optimizasyonunun kullanımı için, örneğin sahil ve terminal sınırı arasındaki büyük mesafe DWDM iletim ağının denizaşırı ağı için tasarlanmıştır. Önceki nesil denizaltı fiber optiğiyle karşılaştırıldığında, TeraWave ULA optik fiber, fiber doğrusal olmayanlıktan kaynaklanan performans sınırlamalarını azaltabilir, böylece daha yüksek spektral verimlilik ve daha düşük tekrarlayıcı aralığı sağlar.

Tekrarlayıcı, asma kablosu ve derin su kavşağı kullanmadan yapılan uygulamalar için, TeraWave SLA okyanus optik fiberinin geniş etkili alan avantajından tam olarak faydalanabilir, ek bozulma olmadan daha yüksek güç kullanma kabiliyeti, daha uzun mesafenin daha yüksek hızda dağıtılabileceği anlamına gelir amplifikasyon öncesi kanallar.

Tüm deniz fiber optik iletişimi için OFS, fiber optik kabloların kritik gereksinimlerini karşılamak için TeraWave ULA'nın boyanması ve eklenmesiyle boyanabilir. Elyaf, müşterilerin miktar, renk, uzunluk ve iletim özelliklerinin özelliklerini karşılamak için dikkatlice seçilir. Daha sonra bir demet halinde birleştirilir ve tüm liflerinin müşterinin istediği performans gereksinimlerine uygun olmasını sağlamak için kablo demeti üzerindeki son ölçüm yapılır.

Bir çift:Ethernet Vs. Wi-Fi: Temel Farklılıklar Nelerdir? Sonraki:OM5 Fiber Optik Kablo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular