Fiber Patch Kabloları Tam Olarak Nedir?

- Apr 04, 2019-

Fiber Patch Kabloları Tam Olarak Nedir?


Bu modern dünyada, fiber optik iletişim ağları arasında giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Günümüzde her türlü iletişimde güvenilirdirler. Bu özel kablolar, telekomünikasyon veya canlı yayın yapan Televizyon kanalları olsun, her bilinen ağın bel kemiğidir. Toplu veri aktarımı gerektiğinde, en son fiber iletişim en iyi seçenek olarak kabul edilir. Günümüzde lif verileri, ışık darbeleri şeklinde aktarılmaktadır. Küçük bir giriş oldu, şimdi fiber optik patch kablolara doğru geliyoruz.

Fiber optik yama kablosu, tam olarak aynı konektör tipini ve optik fiber tipini kullanan iki fiberli bir kablodur, çünkü bağlı olduğu fiber optik kablolama. Bazen bir fiber optik jumper olarak da adlandırıyoruz . Fiber optik patch kablosu ve fiber optik jumper terimleri çoğu zaman birbiriyle değiştirilir ancak bunlar farklı olur. Bir alan kablosu gerçekten iki lifli bir kablodur, ancak fiber optik jumper terimi genellikle tek fiber kabloyu tanımlamak için kullanılır.

Fiber atlatıcı , IEEE 802.3'te çift yönlü aktarım ve bilgi alımı için kullanılan bir optik atlatıcı kablo düzeneği olarak tanımlanır. Bir fiber atlama teli bir tek fiber kablo veya bir çoklu fiber kablo olabilir. Işık kaynağına bağlı olan atlama teli, verici atlama teli olarak bilinir. Fiber optik güç ölçere bağlı fiber atlama kablosu, alıcı atlama kablosu olarak bilinir. Ancak, referans jumper olarak adlandırılan bu test fiber atlama tellerini de görebilirsiniz. Bununla birlikte adlandırılmışlardır, fiber atlama telleri, fiber optik test ekipmanı kurulumunuzun önemli bir parçasıdır.

Fiber yama kabloları birleşim yerleri gibidir, bunlar üçüncü bağlantıyı yapmak için 2 çeşit optik kabloyu birleştirmek için kullanılır. Yama kablosunu seçerken en önemli olan ilk şey, bu yama kablolarının orijinal kabloyla uyumluluğudır. Yanlış kabloyu satın aldığınızda, çalışmaz. İkincisi, bilgi aktarım hızı olabilir. Bu kabloların farklı tipleri farklı veri aktarım hızına sahiptir ve bunları yama kabloları aracılığıyla birleştirmeniz gerektiğinde, bu durumda uyuşmuyorsa, yama kablolarının bilgi hızının orijinal kablonun bilgi hızına uyması gerektiğinden emin olmanız gerekir. İletişimde gecikmeye ya da toplam bilgi kaybına neden olabilecek bir gecikme göreceksiniz.

Başka avantajlar da var. Örneğin, çok yüksek bir bilgi aktarımı hızı sunarlar. Fiber optik kablolar, ağa ayarlandıklarında ihtiyaç duyulanları tamamlamak için normal fiber kablolardan biraz daha hızlı olacak şekilde yapılır. Bu tür kablolarda daha yüksek olan bir diğer faktör, bant genişliğidir. Bunlar, normal fiber optik kablolara göre daha yüksek bir bant genişliği sunar. Son fakat en az olmayan güvenlik faktörüdür. Bu yamalar, kendi içlerine girmeleri neredeyse imkansız olan herhangi bir seviyede çalışması için çok güvenli hale getirilir.

Bunlar ev iletişim ihtiyaçlarınız için en iyi cevaptır. Yüksek hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olup olmadığı veya TV'nizi uydu antenine bağlamak istediğinizde. Bu patch kablolar en iyisi olacaktır, çünkü sadece onları getirmeniz ve fiber ağdaki herhangi bir yere bağlamanız gerekir ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaklardır. Bu yüzden, bir çok avantajı okuduktan sonra ev iletişim ihtiyaçlarınız için fiber yama kabloları düşüneceğinizi umuyorum ve ayrıca bunları kendi evime kurduğum için. Onlar biraz pahalı ama kalitesi ile geliyor.


Bir çift:KABLOLAMA Çekirdek Teknolojisi Sonraki:FOCC'den Uyumlu Optik Alıcı-Verici Satın Alın