Tıbbi Cerrahi Maskeler ve Tek Kullanımlık Maskeler Arasındaki Fark Nedir?

- Apr 06, 2020-

1. yapısı farklı

Tek kullanımlık üç katmanlı maskeler, tıbbi ve sağlık hizmetlerinde profesyonel olarak kullanılan iki kat elyaf dokuma olmayan kumaştan yapılmıştır. % 99'a kadar filtre ve anti-bakteriyi filtrelemek için ek bir katman kullanılır. Filtre ile çözünmüş sprey bezi ultrasonik olarak kaynaklanmıştır. Burun köprüsü çevre dostudur. Herhangi bir metal içermeyen, buhar geçirgen, rahat plastik şeritler.

Tıbbi cerrahi maskeler genellikle filtre katmanları, maske bantları ve burun klipsleri dahil olmak üzere dokunmamış malzemelerden yapılır. Standart tıbbi cerrahi maske 3 katmana ayrılmıştır.

2. Farklı uygulama senaryoları

Tek kullanımlık maskeler elektronik imalat, tozsuz atölyeler, catering hizmetleri, gıda işleme, okullar, lokomotifler, sprey işleme, damgalama donanımı, elektrokaplama, kimyasallar, çelik, elektrikli kaynak zemini, sağlık merkezleri, el işleme endüstrileri, hastaneler, Güzellik, ilaç, fabrika, çevre temizliği, halka açık yerlerde ve diğer birçok kullanım.

Tıbbi cerrahi maskeler çoğu bakteri ve bazı virüsleri engelleyebilir, tıbbi personelin enfekte olmasını önleyebilir ve tıbbi personelin patojenleri dış dünyaya yaymasını engelleyebilir, bu nedenle klinik tıbbi personelin temel korunması için, yani klinik tıbbi için uygundur. invaziv operasyon sürecinde personel Tedavi gören hastalara koruma sağlamak için ortam ve kan, vücut sıvıları ve su sıçramalarının yayılmasını önlemek için invaziv operasyonlar yapan tıbbi personel kullanın.

3. Farklı fonksiyonlar

Tıbbi cerrahi maskelerin bakteri ve virüslere karşı güçlü direnci vardır. Günlük yaşamda, grip ve solunum sistemi gibi bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemek için kullanılabilir ve ayrıca hastaların başkalarına virüs bulaşmasını önleyebilir.

Tek kullanımlık maskeler solunum yolu enfeksiyonlarını bir dereceye kadar önleyebilir, ancak bulanıklığı önleyemez.

Genişletilmiş bilgi:

Tıbbi cerrahi maske malzemesi

Tıbbi cerrahi maskeler ana hammadde olarak polipropilen kullanır ve lif çapı 0,5-10 mikrona ulaşabilir. Eşsiz kılcal yapılara sahip bu ultra ince elyaf, birim alan başına elyaf sayısını ve yüzey alanını arttırır, böylece eriyik üflenmiş bezi iyi filtrelenebilirlik, Ekranlama, ısı yalıtımı ve yağ emilimi ile yapar.

Maskenin malzemesi yanıcı olmayan bir malzemeden yapılır ve maske alevden <5s sonra="" çıktıktan="" sonra=""> etilen oksit ile sterilize edilen maske, artık etilen oksit miktarı <10 μg="" g=""> maske malzemesinin birincil cilt tahrişi indeksi ≤0.4 olmalıdır, duyarlılaşma olmamalıdır


Beyan

Maskeler gibi koruyucu malzemeler üretmiyoruz, aynı zamanda her türlü koruyucu malzemeyi yüksek fiyatlarla satmayı reddediyoruz. Aynı malzemelere ihtiyacınız varsa ve arıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin, hak ettikleri koruma malzemelerini almasına yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Şu anda size yardımcı olabileceğimiz malzemeler: maskeler, koruyucu giysiler, gözlükler. riohua@fiberfocc.com

Bir çift:KN95 ve N95 Maskeleri Arasında Fark Var mı? Sonraki:WDM Sisteminde Optik Pasif Bileşenlerin Uygulaması