Neden Toplu Fiber Kabloların Ağlarda Omurgası Olmuştur?

- Apr 27, 2019-

Neden Toplu Fiber Kabloların Ağlarda Omurgası Olmuştur?


Modern teknolojinin yaratılmasıyla birlikte, bilgisayar verilerinin daha hızlı ve daha ekonomik bir seyahat etme yoluna ihtiyaç duyduğu açıktır. Birçok yeni ağ, ağın kapasitesini ve hızını artırmak için geleneksel bakır bazlı kablolar yerine toplu fiber kablo kullanmayı seçecektir.

Fiber optik kablo iletimi, hafif, küçük boyut, uzun iletim mesafesi, büyük kapasite, küçük sinyal zayıflaması, elektromanyetik parazitlere karşı bağışıklık ve birçok ağ tarafından yaygın olarak benimsenmiştir. Yirmi birinci yüzyılın oluşturulmasıyla birlikte, özellikle fiber optik kablolar, özellikle veri ağımızın, telekomünikasyonun, CATV'nin ve telsiz ağımızın yanı sıra diğer adanmış ağların da ana gövdesini oluşturacaktır.

İlgili masrafın daha küçük kurulumlar için faydalı olmadığını söyleyen birçok insan var, ancak dökme fiber kablo satın almak size büyük tasarruflar sağlayarak fiyatları neredeyse karşılaştırılabilir hale getirdi. Çoğu toplu kablo alımında olduğu gibi, kabloyu kesmeniz ve fiber optik konektörleri kendiniz takmanız beklenir ve bunun nasıl çalıştığını bildiğiniz zaman ciddi bir sorun olmayacaktır.

Kısacası, dökme fiber kablo, gerçekte, diğer tüm fiber optik kablolar gibi tamamen aynı şekilde çalışan bir ağ kablosudur. İletken olarak bakır kullanmak yerine, fiber kablolar veri taşıma yaklaşımı olarak cam elyaf kullanır. CAT5 ve CAT6 gibi mevcut tahrik kabloların aksine, bir fiber kablo, uzun mesafelerde çok daha az kayıpla veri aktarmak için güneş ışığı darbeleri kullanır. Bu kablo türünün ne kadar veri için tasarlandığı konusunda size fikir vermek için, çok az sinyal eksikliği ile yüz megabitin üzerindeki hızlarda test edilmiştir.

Çünkü metreden ziyade kilometre mesafelerindeki bir sinyali aktarabilirsiniz, çünkü toplu fiber kablo kullanımını bu kadar cazip bir olasılık haline getirir. Sürekli bir bağlantı kurmak için tüm kablo boyunca sabit bir sinyal tekrarlayıcı kurulumunu gerektiren bir ağın uzun mesafelerde ayarlanması. Bunun yerine sadece bir bit kablo kullanmak zorunda kalmak, aslında fiber kablo maliyetini daha büyük tesisler için daha yönetilebilir hale getiriyor.

Bu tür kablolamaların arkasındaki teknoloji hala oldukça yeni olsa da, bugünlerde ağ kurulumlarının çok daha hızlı ve daha tutarlı hale geldiğini göreceksiniz. Farklı kablo uzunlukları arasından bir seçim satın alırken hızlı bir şekilde bütçeye kolayca yer verebilirsiniz, ki bu da kişiselleştirilmiş olmanızın aksine size büyük miktarda para kazandıracaktır. Pek çok ağın kısa bir süre önce CAT6 kablolarına yükseltildiğini göz önünde bulundurarak, birçok şirket muhtemelen fiber kabloya geçmeden önce bir süre beklemelidir. Mümkün olan en iyi ağ çözümünü kurmayı düşünen herhangi bir kuruluş, işi tamamlamak için gerçekten fiber kablo kullanmaya bakmalıdır ve toplu fiber kablo satın almak, toplam maliyeti en az birkaç azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Toplu fiber kablolar, kurulacak yere bağlı olarak birçok farklı türde gelir. İnternet pazarında güvenilir dökme fiber kablolar bulabilirsiniz. Örneğin, Çin fiber optik ürünleri tedarikçisi FiberStore, iç mekan kabloları, Dış Mekan Kabloları, FTTH Kabloları, Zırhlı Kablolar, LSZH kabloları ve bazı özel kablolar dahil olmak üzere çok çeşitli optik fiber kablo ürünleri sunmaktadır. Anten Kabloları, Bina Kabloları, doğrudan gömülü kablolar, Kanal Kabloları, Sualtı / Denizaltı kabloları gibi çeşitlidirler. Oftalmik liflerin bazıları, deniz, göl ve nehir uygulamaları için uygun çelik boru ve çelik tel zırhlı olarak gelir. Sınıfının en iyi performansına sahip kaliteli ürünlerin elde edilmesini sağlamak için yalnızca endüstri standartlarına uyan veya bu standartları aşan optik fiberler kullanılabilir.


Bir çift:Gigabit Optik Haberleşmede Fiber Optik Yama Kablolarına Giriş Sonraki:Fiber Optik Pigtail Nedir?